0552508808

0124977539

Müharibə iştirakçıları
|

Kəpənəkçimizin II Qarabağ müharibəsi iştirakçıları və qəhrəmanları

01.07.2021

Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin hərbi qulluqçularının "torpaqlarımızın işğaldan azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən medalla təltif olunan Kəpənəkçi igidlərini tanıyaq:

 

1. Mollayev Oskar Vahid oğlu (“Şuşanın azad olunmasına görə”,  “Kəlbəcərin azad olunmasına görə”, “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalları)

2. Göyüşov Azər Zaməddin oğlu (“Şuşanın azad olunmasına görə”, “Xocavəndin azad olunmasına görə”, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları)

3. Cəfərov Zamiq Zakir oğlu (“Şuşanın azad olunmasına görə” medalı)

4. Nəsibov Eldəniz Şahbəddin oğlu (“Qubadlının azad olunmasına görə” medalı)

5. Nənəcanov Ceyhun Şahin oğlu (“Zəngilanın azad olunmasına görə” medalı)

6. Mehdiyev Orxan Şakir oğlu (“Cəbrayılın azad olunmasına görə”, “Xocavəndin azad olunmasına görə”, “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları)

7. Budaqov Tural Almas oğlu (“Füzulinin azad olunmasına görə” medalı)

8. Məmmədov Kənan Nurqələm oğlu (“Füzulinin azad olunmasına görə” medalı)

9. Bulut Famil Nəriman oğlu (“Suqovuşanın azad olunmasına görə” medalı)

 

II Qarabağ müharibəsi iştirakçısı olmuş Kəpənəkçimizin igid oğulları:  

 

 

1. Mollayev Oskar Vahid oğlu

2. Göyüşov Azər Zaməddin oğlu

3. Cəfərov Zamiq Zakir oğlu

4. Nəsibov Eldəniz Şahbəddin oğlu

5. Nənəcənov Ceyhun Şahin oğlu

6. Mehdiyev Orxan Şakir oğlu

7. Budaqov Tural Almas oğlu

8. Məmmədov Kənan Nurqələm oğlu

9. Bulut Famil Nəriman oğlu

10. İlkin Yaqublu Etibar oğlu

11. İsayev Vəli Tofiq oğlu

12. İsmayılov Qasım Elşən oğlu

13. Talıbov Qalib Vidadi oğlu

14. Bədəlov Faiq Tahar oğlu

15. Yaqublu Rəhim Tofiq oğlu

16. Ayvazov Famil Zəlimxan oğlu

17. Yolçuyev Ünal Vüqar oğlu

18. Mehdiyev Atəş Nəriman oğlu

19. Quliyev Elsəvər Qasım oğlu

20. Eyvazlı Məmməd Asəf oğlu

21. Cəfərov Zamiq Zakir oğlu

22. Zərgərov Ramin Hümbət oğlu

23. Musazadə Teymur Teyyub oğlu

24. Musayev Tofiq Teymur oğlu

25. Zərgərov Hümbət Zakir oğlu

26. Budaqov Tural Almaz oğlu

27. Quliyev Turqay Vidadi oğlu

28. Musazadə Nadir Zakir oğlu

29. Bayramov Renat Azər oğlu

30. Əyyubov Orxan Pərviz oğlu

 

59.6 KB